O Sopem i Somfy Group
W Sopem działamy według zasad: Odwaga, Szacunek, Otwartość, Współpraca

O Sopem w Niepołomicach pod Krakowem

Sopem w Niepołomicach to zaplecze produkcyjne, logistyczne i badawczo-rozwojowe Grupy Somfy.
Somfy jest zaufanym partnerem w dziedzinie automatyzacji systemów otwierania i zamykania w domach i budynkach, pragnie stanowić inspirację nowych sposobów życia dla wszystkich. Nowych sposobów pracy i konsumpcji, które musimy wypracować razem na całym świecie, by zamieszkiwać naszą planetę w lepszy i bardziej zrównoważony sposób. Działanie na rzecz nowych sposobów życia oznacza codzienne łączenie zrównoważonego modelu ekonomicznego, ochrony środowiska i rozwoju.
Ta francuska, rodzinna i niezależna grupa od momentu powstania nieustannie się rozwija, od 50 lat jest światowym liderem i pionierem w dziedzinie automatyki domowej. Innowacyjność przyświeca nam na co dzień i gwarantuje doskonałość naszych rozwiązań.
Jesteśmy obecni w 59 krajach, posiadamy 8 zakładów produkcyjnych i 17 ośrodków badawczo-rozwojowych. Realizujemy ambitną strategię przemysłową w zakresie „Smart Living” i wartości, jaką dajemy naszym klientom.
Każdego dnia staramy się zmniejszać nasz wpływ na środowisko: ponad 60% naszych produktów sprzedawanych na całym świecie jest ekologicznych już dziś, a do 2030 r. będą to wszystkie produkty. Równocześnie prowadzimy aktywną politykę odpowiedzialnych zakupów, stawiając na zaopatrzenie lokalne.
Dbając o dobro naszych 6 880 pracowników, staramy się zapewnić im długoterminowe zatrudnienie poprzez mobilność wewnątrz firmy i rozwój umiejętności. Wspieramy różnorodność i integrację, opierając się na silnej kulturze korporacyjnej.
Kontynuacją strategii rozwoju Somfy była budowa i otwarcie w 2014 roku fabryki SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej rozpoczęliśmy także działalność logistyczną poprzez otwarcie centrum logistycznego dla Europy środkowo-wschodniej oraz Działu Badań i Rozwoju.Rozwój i sukces firmy Sopem opierały się zawsze na chęci działania ludzi, tworzących naszą społeczność. Ich zaangażowanie w pracę i współpraca z innymi wynikają z potrzeby samorealizacji i z chęci zdobywania określonych celów. Opiera się on na systemie wartości Somfy towarzyszy naszej firmie od momentu jej powstania, intuicyjnie kształtowany przez menedżerów Grupy. Udało im się w naturalny sposób zaszczepić pracownikom ten zmysł przygody i przedsiębiorczości.

Nasze wartości, które chcemy by towarzyszyły nam każdego dnia to:

Odwaga

Nie zadowalamy się tym, co jest, a inspiruje nas pragnienie innowacji.

Oferując konsumentom nowe korzyści, tworzymy wartościowe rozwiązania dla

naszych klientów i partnerów.

Szacunek

Szacunek oznacza poświęcanie uwagi kolegom, docenianie ich zalet i akceptację różnic.

W codziennej pracy staramy się zdobyć zaufanie naszych partnerów i klientów oraz

postępować w sposób etyczny i odpowiedzialny wszędzie tam, gdzie jesteśmy.

Otwartość

Jesteśmy otwarci na różnice wynikające z odmiennej kultury, osobowości oraz wieku. Mamy ochotę słuchać i uczyć się. Nasza ciekawość stanowi źródło kreatywności. Dostrzegamy z wyprzedzeniem nowe trendy.

Współpraca

Przywiązujemy dużą wagę do tworzenia silnych więzi między współpracownikami . Każdy stara się być dostępny dla kolegów. Zależy nam na tworzeniu trwałych relacji, opartych na zaufaniu.

Aktualności