Centrum Logistyczne

Centrum Logistyczne w Europie Środowo – Wschodniej Sopem

W 2015 roku w Sopem powstała Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna EEDP ( Eastern Europe Distribution Platform ) zlokalizowana przy samej fabryce. Cały obiekt zaprojektowany jest zgodnie z nowoczesnym standardem oraz wyposażony w niezbędną infrastrukturę przewidzianą dla tego rodzaju magazynów. Imponujący jest rozmiar powierzchni centrum dystrybucyjnego, które wynosi 8,6 tys.m2 wraz z  instalacją regałową wysokiego składowania (6000 miejsc paletowych) i instalacją półkową (2100 półek). Centrum dystrybucyjne podzielone jest na 4 strefy:

  • strefa przyjęć
  • strefa kompletacji
  • strefa składowania
  • strefa wysyłkowa.

Magazyn ten, obsługuje nie tylko klientów z Polski ale także klientów z Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii,  Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy i Kazachstanu, Bośni i Hercegowiny ,Serbii, Czarnogóry, Chorwacji.  W centrum logistycznym znajduje się szeroki asortyment towarów z logo SOMFY, SIMU , ASA i MINGARDI MAGNETIC oraz  BFT, które szybko i sprawnie dystrybuowane są do klienta docelowego.

Dystrybucja na terenie Polski, Czech i Słowacji, Węgier, Rumunii, Łotwy, Litwy,  odbywa się codziennie (średnio 300 paczek i kilkadziesiąt palet) przy użyciu firm kurierskich, które skutecznie dostarczają przesyłki  od 24h- od momentu złożenia zamówienia.

Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna w Niepołomicach jest potężnym narzędziem logistycznym dla Somfy , pozwalającym  wprowadzić ją do czołówki najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce i Europie.